Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над втородивизионния Литекс (Ловеч)

...

Ботев надви Литекс в контрола

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над втородивизионния Литекс (Ловеч) в контролна среща, играна на " Футболен комплекс Ботев 1912 " в пловдивския квартал " Коматево ".

" Канарчетата " имаха надзор над протичащото се на терена през всичките 90 минути и справедливо стигнаха до триумфа.

Ботев поведе в резултата в 20-та минута, когато Антоан Бароан се разписа, останал очи в очи с вратаря на гостите.

Десет минути по-късно французинът още веднъж бе прецизен, с цел да удвои преднината на " канарчетата " с изстрел от границата на наказателното поле.

В 38-ата минута вратарят на Ботев Хидайет Ханкич отрази рисков удар от близка отдалеченост.

На полувремето в състава на " жълто-черните " бяха осъществени голям брой смени. Неофициален дебют за " канарчетата " записа новото попълнение Михаил Прокопиев, като руснакът бе покрай това да се разпише, само че от чиста позиция в 53-ата минута стреля във вратаря.

В 60-ата минута Мерт Дормуш понижи изоставането на гостите от Ловеч, откакто бе изведен самичък против Аргилашки и пусна топката около стража на домакините.

В минутите до края няколко обстановки се откриха пред Абдулайе Траоре, само че ударите на нападателя бяха отразени от вратаря на Литекс и по този начин срещата приключи при резултат 2:1 в интерес на Ботев.
 Деца от учебното заведение на Ботев (Пловдив) започнаха занимания с академията на клуба

Заниманията се организират на Футболен комплекс " Ботев 1912 "