Борусия (Мьонхенгладбах) постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си

...

Един гол бе достатъчен на Борусия

Борусия (Мьонхенгладбах) реализира минимална победа с 1:0 в семейството си на Вердер. Единственото попадение в мача означи в 56-ата минута. Илия Груев младши бе в групата на гостите, само че не влезе в игра.

Домакините започнаха интензивно и още в шестата минута можеха да поведат. Елведи бе осставен непокрит след центриране от фаул и стреля с глава, само че ударът бе неакуратен. Борусия имаше преимущество, само че като цяло офанзивите му бяха предвидими и отбраната на гостите се справяше. Зомер трябваше да се намесва в 27-ата минута. Към края на полувреме Вердер имаше самодейността.

Тимът на поведе в 56-ата минута след удар с глава на Елведи. Въпреки гола, тимът от Мьонхенгладбах не бе безапелационен и последователно се дръпна обратно да пази преднината си. Това можеше да се окаже съдбовно, защото гостите натиснаха. Три минути преди края те бяха покрай равнене. Влезлият като запаса нацели гредата.

Бундеслига 17 кръг, вторник 19 януари  Борусия Мьонхенгладбах 1:0краен резулат  Вердер Бремен