Борещият се за първото място в efbet Лига Левски загуби

...

Студен душ за Левски в Пловдив

Борещият се за първото място в efbet Лига Левски загуби изненадващо с 0:1 в Пловдив от Ботев. Единственото попадение в мача вкара Александър Тонев (47), след пас на Тодор Неделев. Преди почивката Паулиньо направи 100-процентов пропуск пред вратата на Ботев. Той бе изведен от Дани Алар на 6 метра фронтално от вратата, само че вместо да скъса мрежата, той подаде леко топката на вратаря на домакините. Загубата направи по този начин, че „ сините ” към този момент изостават на четири точки от върха, откакто имат 35, а Лудогорец е с 39, само че на „ орлите ” им следва посещение на Витоша Бистрица по-късно довечера. Втори пък след кръга излезе Локомотив Пловдив, който е с 36 пункта. Четвъртият ЦСКА е на четири точки зад тима, воден от Петър Хубчев и е с 31 точки. Ботев Пловдив, от своя страна, записа втората си поредна победа при Ферарио Спасов и се изкачи до 10-ата позиция във краткотрайното класиране на efbet Лига с 16 точки.

" За мен главната причина за загубата е в нас. Това, в което до момента бяхме мощни, през днешния ден го нямаше. Дори противоположното. Липсваше експанзия, топката не вървеше бързо, не бяхме покрай съперника. Започнахме нерешително и дадохме криле на съперника. Трябваше да стартираме мача по този начин, както се опитахме да го приключим, разяснява треньора на Левски Петър Хубчев. - Въпреки мястото им в класирането, аз познавам футболистите на Ботев. Това е един извънредно мощен тим. Изненада ни експанзията, на която ние разчитахме. Не може да вземем контузените като едно общо. Всеки си е за него си, само че се надявам по време на почивката да упражняваме всички. Ще починем два-три дни и по-късно ще упражняваме. Няма да играем контроли, няма да вървим на лагери, тъкмо тъй като имаме доста контузени ", приключи Хубчев.
Източник: standartnews.com