Байерн Мюнхен затвърди възхода си със зрелищен обрат с 5:2

...

Байерн обърна Дармщадт от 0:1 до 5:2

Байерн Мюнхен затвърди възхода си със зрелищен поврат с 5:2 над последния Дармщадт. Двубоят беше от 26-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е трети в последните четири мача за баварците.

Домакините поведоха посредством попадение на Тим Скарке. Още до почивката обаче Джамал Мусиала и Хари Кейн обърнаха нещата до 1:2. През втората част Мусиала вкара второто си попадение в мача, а към края се разписа и резервата Серж Гнабри. В добавеното време петия гол за Байерн вкара Матис Тел. Дармщадт върна едно попадението в последните секунди посредством Оскар Вилхелмсон.. Кейн пък събра 31 гола, което е нов връх за дебютант в Бундеслигата.

Байерн редуцира разликата от водача на седем точки. Леверкузен обаче е с мач по-малко – аудиенция на Фрайбург на следващия ден.

Унион продължи издигането си с 2:1 над Вердер. Йорбе Вертесен и Брендан Аронсон дадоха задатък от два гола на столичани, Мичел Вайзер единствено съумя да понижи за Вердер, който записа трета поредна загуба. Унион събра 28 точки, Вердер има единствено две повече.

Майнц 05 се измъкна от предпоследното място с 2:0 над Бохум. И двата гола за триумфа вкара Йонатан Буркард. Така Майнц има 19 точки, една повече от Кьолн. Бохум след четвъртата си поредна загуба, остава с 25 точки. С 25 точки е и Волфсбург, който падна за трети път подред – 1:3 от Аугсбург. Баварците биха за четвърти следващ мач и се изкачиха на седмо място с 35 точки.
Източник: flashnews.bg