Последният във временното класиране Клермон се наложи над Реймс с

...

Последният във френската Лига 1 Клермон спечели първия си двубой от януари насам

Последният във краткотрайното класиране Клермон се наложи над Реймс с 4:1 като хазаин в мач от 31-ия кръг на френската футболна Лига 1.

Мухамед Шам вкара два гола от дузпи в срещата. Той изведе Клермон напред в 31-та минута, а в 56-та направи резултата 2:1. Преди това в 33-ата минута Кеито Накамура бе изравнил за гостите от Реймс.

Елмасан Рашани също означи два гола за домакините. В 79-та минута той осъществя за 3:1, а в 90-та бе прецизен за крайното 4:1.

Les chiffres du très beau succès clermontois
— Ligue 1 Uber Eats (@Ligue1UberEats)

Реймс остана с 10 души на терена в 77-та минута след пряк червен картон за бранителя Тибо Де Смет.

Победата бе първа за Клермон във френското състезание от средата на януари насам и към този момент са с 25 пункта. За Реймс загубата бе трета поредна, а тимът е 11-ти в подреждането с 40 точки все още.

Ница победи Страсбург с 3:1 като посетител.

Дилане Баква откри резултата за домакините от Страсбург в 18-та минута, а Ница изравни от дузпа на Еван Гесан в самия завършек на първото полувреме.

Бразилецът Данте бе прецизен в 52-та минута, помагайки на гостите да осъществят цялостен поврат в срещата, а в 84-та минута Морган Сансон оформи крайното 3:1 за тима на Ница.

Le Gym bring home all 3 points from Strasbourg! (1-3)
— OGC Nice (@ogcnice_eng)

Ница към този момент има 51 точки в актива си на петото място във краткотрайното класиране, до момента в който Страсбург е 13-и с 36 точки, откакто позволи втора поредна загуба в шампионата.

Победа като посетител реализира и Тулуза с 2:1 над Лориен в различен мач от кръга.

Домакините поведоха с попадение на Жюлиен Понсо в 19-та минута.

Тайс Далинга в 59-та и Ибрахима Сисоко в 83-та минута осигуриха триумфа за Тулуза, чийто отбор заема десето място във краткотрайното нареждане с 40 точки.

TH1J2: 12 goals for Dallinga this season
— Ligue 1 English (@Ligue1_ENG)

Лориен продължава с отрицателните резултати и е предпоследен, 17-ти, в Лига 1 с 26 пункта в актива си.