Унион Берлин не успя да победи Борусия Мьонхенгладбах като гост

...

Унион пропусна куп възможности да победи Гладбах

Унион Берлин не съумя да победи Борусия Мьонхенгладбах като посетител в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата, приключил 0:0.

В средата на първото полувреме гостите от Берлин стигнаха до прелестна опция, при която Кевин Фоланд стреля отдалеко, само че Мориц Николас направи ужасно избавяне.

След почивката Унино продължи да натиска и в 52-ата минута Брендън Арънсон финтира футболист на Гладбах, а по-късно последва изстрел от границата на наказателното поле, само че стражът на домакините съумя да избави.

В 63-ата минута Фоланд бе оставен самичък в наказателното поле и съумя да преодолее Николас, само че ударът му срещна левия непряк дирек на вратата на домакините от Гладбах.

Унион продължи да играе по-добре, само че в 74-ата минута направи нов пропуск, като този път удар на Андраш Шафер мина високо над напречната греда.
 Унион (Берлин) - Байерн (Мюнхен) 1:5 в мач от Бундеслигата