Барселона победи убедително гостуващия Байерн Мюнхен с 98:59 (27:11, 16:16,

...

Барселона разгроми Байерн Мюнхен и записа четвърти пореден успех в Евролигата по баскетбол за мъже

Барселона победи безапелационно гостуващия Байерн Мюнхен с 98:59 (27:11, 16:16, 27:13, 28:19) в среща от четвъртия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже и продължава без проваляне от началото на сезона.

Барселона и Реал Мадрид са отпред в класирането с 4-0, а Байерн има две победи и две загуби на десета позиция.

Каталунците преобладаваха през целия дуел, а в последната четвърт преднината им мина границата от 40 точки.

Джабари Паркър се регистрира с 15 точки и 6 битки за триумфа, Ян Весели добави 14 точки, а Уили Ернангомес 11.

Серж Ибака беше най-полезен за баварците с 13 точки и 8 битки.

Френският Монако завоюва против Алба Берлин (Германия) с 86:75 (18:16, 29:24, 20:16, 19:19) и записа първи домашен триумф. Тимът е с баланс 2-2, а германците нямат победа от началото на сезона.

Анадолу Ефес (Турция) нанесе първа загуба на испанския Валенсия, откакто взе семейството си със 77:73 (18:15, 20:25, 19:13, 20:20). Двата отбора имат по три триумфа и едно проваляне.

Серия от 16-1 в края на третия интервал обърна нещата за Ефес. Шейн Ларкин приключи с 15 точки, 8 битки и 6 асистенции. Родриг Бобоа го последва с 14 точки, Уил Клайбърн и Дариус Томпсън вкараха по 13.

За Валенсия се отличиха Деймиън Инглис и Хосеп Пуерто надлежно 13 и 10 точки.

Макаби Тел Авив (Израел) реализира сложна победа след продължение като посетител на Панатинайкос в Атина с 86:81 (20:15, 19:9, 18:25, 15:23, 14:9). Редовното време приключи 72:72. Домакините преодоляха пасив от 14 точки през третата четвърт след изгонването на старши треньора Ергин Атаман, с цел да стигнат до спомагателните пет минути, само че в последна сметка не завоюваха мача.

Италианският Виртус Болоня надви против Цървена Звезда (Сърбия) с 85:79 (26:15, 18:18, 18:22, 23:24), с цел да удължи победната си серия до три мача за баланс 3-1. В последните минути сърбите понижиха изоставането си до 3 точки няколко пъти, само че Виртус удържа задатъка си.