Българският тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на

...

Григор Димитров премина през нов противник

Българският тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата в Шанхай, откакто се наложи над американеца Сам Куери с 6:3, 7:6 (3). Срещата продължи един час и 22 минути.

Григор имаше превъзходство в първия сет, който се реши с помощта на един пробив и приключи за 34 минути. Втората част беше извънредно оспорвана и мина през бърза замяна на пробиви първоначално, само че в последна сметка се стигна до тайбрек, който българинът завоюва.

На четвъртфиналите Григор Димитров и всичките му почитатели чакат нов конфликт с Рафаел Надал, който победи хасковлията преди седмица на полуфинала в Пекин. Преди това обаче испанският тенисист би трябвало да завоюва мача си против Фабио Фонини по-късно през днешния ден.

Първи сет
Срещата стартира с замяна на извоювани геймове при личен сервис. Ключовият миг пристигна в четвъртия гейм, когато Григор Димитров направи пробив при първата си опция в мача. След това двамата продължиха да печелят своите подавания. В осмия гейм Димитров пропиля три сетбола, а Куери завоюва своя сервис гейм, с цел да понижи на 3:5. Григор обаче не изпусна опцията при личното си подаване и при първия сетбол в него завърши частта - 6:3.

Втори сет
Тази част стартира с преимущество на Куери, който завоюва подаването си, а във втория гейм проби сервиса на Григор. Димитров отговори незабавно и върна пробива, а по-късно завоюва подаването си, с цел да изравни резултата. Двамата печелеха своите подавания до края, като нито един от тях даже не стигна до опция за пробив. Така се стигна до 6:6 и тайбрек. Той не стартира добре за българина. Куери поведе с 2:0 след минипробив, само че по-късно Димитров взе развиването в свои ръце, завоюва пет следващи точки, което му донесе успеха в мача при първия мачбол.
Източник: fakti.bg