Атлетико (Мадрид) изпита облекчение след последния си двубой в група

...

Атлетико напред в Европа след любим резултат, Байерн не пощади руснаци

Атлетико (Мадрид) изпита облекчение след последния си дуел в група " А " на Шампионската лига. Селекцията на Чоло Симеоне подсигурява присъединяване си на осминафиналите след победа над Залцбург с 2:0 в Австрия. По този метод " рохибланкос " заеха второто място след безспорния доминант Байерн (Мюнхен).
 ПСЖ разруши Истанбул Башакшехир с 5:1 в Шампионската лига
ПСЖ разруши Истанбул Башакшехир и завоюва група " H ", Неймар се развихри

Шоу на Неймар в доиграването на вчерашния абсурден мач

Атлети изигра следващия си тактически мач, който приключи с до болежка прочут за тях резултат. Сюблимното попадение беше дело на Марио Ермосо в 28-ата минута. Тогава испанецът се оказа на точната позиция и с глава продължи в мрежата центриране от фаул на Караско. Белгиецът оформи крайното 0:2 с прелестен изстрел в 86-ата.
 Снимка 509021
Източник:

А мачът въобще не се разви леко за " дюшекчиите ", които до последно трепереха за своята победа. Още първоначално пред Ян Облак бе много натоварено, като Бериша удари лявата му греда, а словенецът се намеси впечатляващо при изстрел на Собошлай. След паузата унгарският плеймейкър продължи да тормози защитата на Атлетико, само че още веднъж не откри верния път към испанската мрежа. Изгодно състояние пропиля и Енок Мвепу.

За Залцбург остава дребната разтуха, че ще продължи в евротурнирите, само че в Лига Европа.
 Снимка 509020
Източник:

По същото време Байерн (Мюнхен) още веднъж показва, че подхожда отговорно със дилемите си в ШЛ. Въпреки сигурното си първо място в група " А ", хората на Ханзи Флик не се смилиха над Локомотив (Москва).

Руснаците бяха победени с 2:0, а присъединяване в мача взеха част от водачите Томас Мюлер, Леон Горетцка, Сане, Дейвис и Мануел Нойер.
 Снимка 509023
Източник:

Откриващият гол бе осъществен в 63-ата минута от Никлас Зюле. Докато Карал-Хайнц Румениге чистеше очилата си на трибуните, легендата може би пропусна по какъв начин Дъглас Коща центрира от корнер, а централният защитник надскача всички, с цел да забие мощно кълбото в мрежата на Гилерме.

Десет минути преди края се разписа и заместникът на Роберт Левандовски - Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Байерн можеше и да се поздрави с по-голям триумф, само че през днешния ден настоящият притежател на трофея нямаше нужната успеваемост в офанзива. Добри благоприятни условия пропиляха и от Локо, като " железничарите " в последна сметка финишират последни с актив от три равенства и три загуби.