Асът на Мерцердес Люис Хамилтън спечели квалификацията за спринтовото състезание

...

Хамилтън първи в квалификацията за спринта на Интерлагос

Асът на Мерцердес Люис Хамилтън завоюва квалификацията за спринтовото съревнование преди Гран При на Бразилия, на пистата " Интерлагос ". Спринтовата конкуренция ще се организира през днешния ден с начален час 21:30 българско време и ще дефинира стартовите позиции на водачите за надпреварата в неделя. 7-кратният международен първенец е осъден с пет места на стартовата решетка за конкуренцията в Сао Пауло за смяна в мотора на своя болид. Пилотът на " сребърните стрели " е на 19 точки зад Макс Верстапен в генералното класиране при четири оставащи надпревари до края на тазгодишната акция във Формула 1. Лидерът в международния шампионат Макс Верстапен от Ред Бул остана втори в квалификацията преди спринта, а Валтери Ботас с другия Мерцедес е трети. Десетката на квалификацията преди спринта допълват Перес от Ред Бул, Гасли от Алфа Таури, Сайнц и Льоклер от Ферари, Норис и Рикардо от МакЛарън и Алонсо от отбора на Алпин. Гран При на Бразилия е в неделя от 19:00 часа родно време.
Източник: dnesplus.bg