МИНЕАПОЛИС (AP) — Лука Дончич имаше 15 от своите 33

...

Дончич води силно близо до Маверикс за победа със 108-105 над Уулвс в мач 1 от финалите на Запад

МИНЕАПОЛИС (AP) — Лука Дончич имаше 15 от своите 33 точки в четвъртата четвърт, с цел да издигне Далас Маверикс до 108 -105 победа над Минесота Тимбъруулвс в мач 1 от финалите на Западната конференция в сряда вечерта.

Кайри Ървинг означи 24 от своите 30 гола през първото полувреме за Маверикс, които изоставаха със 102-98 след 3- изтъкване на Антъни Едуардс с 3:37 минути преди края на 8-0, Уулвс не стопираха, до момента в който не се върнаха 10,5 секунди преди края. мач с 24 точки за Вълците, само че Едуардс – който завоюва първата си селекция в All-NBA преди мача, във втория тим – беше задушен за 19 точки в отборно изпитание от Маверикс. Карл-Антъни Таунс се нуждаеше от късен удар, с цел да стигне до 16 точки и приключи 6 за 20 от пода.

Звездната мощ в тази серия е мощна и най-малко за първата вечер Маверикс получиха това, което нужни от техния водещ дует, до момента в който Вълците значително се бореха да ръководят офанзивата към своите.

Далас имаше преимущество от 62-38 в точки в боята.