НЮ ЙОРК (AP) — Сергей Бобровски спря 23 удара за

...

Бобровски записа 23 спасявания за първи затвор след сезона, Пантерите победиха Рейнджърс с 3-0 в мач 1

НЮ ЙОРК (AP) — Сергей Бобровски спря 23 удара за първия си затвор след сезона, Матю Ткачук означи гол и асистенция и Флорида Пантърс победиха Ню Йорк Рейнджърс с 2-0 в сряда вечер в мач 1 от финала на Източната конференция.

Картър Верхейдж и Сам Бенет също означиха. Бобровски, който имаше шест шатаута по време на постоянния сезон, направи второ в кариерата си в плейофите.

Игор Шестеркин приключи с 24 спасявания за Рейнджърс, спечелил трофея на президента. Те изгубиха за трети път в четири мача, откакто откриха постсезона със седем следващи победи.

Мач 2 е петък вечер в Ню Йорк.

Пантерите изиграха 0 за 2 на силата игра, с цел да падне до 9 за 43 през следсезона. Рейнджърс бяха 0 за 1.

Когато Флорида водеше с 1-0, Бобровски се плъзна отляво, с цел да откаже веднъж с Каапо Какко 6 1/2 минути в третата.

Оливър Екман-Ларсон наподобява усили преднината, когато победи Шестеркин отляво няколко минути по-късно. Голът обаче беше анулиран след предизвикателст...