Аржентина възкръсна от ада! Поставеният под огромно напрежение южноамерикански гранд

...

Надежда! Лео Меси изкара Аржентина от ада

Аржентина възкръсна от пъкъла! Поставеният под голямо напрежение южноамерикански гранд победи Мексико в свирепо дерби с 2:0 и резервира огромни шансове за класиране напред на Мондиала.

Много напрежение, нерви, борба и грубости през първото полувреме. Напрегнатите аржентинци срещнаха доста проведен противник, който влезе в мача и с огромно предпочитание за борба.
-->
При тази ситкуация на терена разумно нямаше доста положения пред двете порти. Типично с напрежение южноамериканско дерби.

В 44-та минута - прелестно осъществяване на Алексис Вега от директен свободен удар! Емилиано Мартинес обаче беше квалифициран за параболата на топката и избави атрактивно.

Това бе всичко за първата част.

Аржентина опита напън през второто полувреме.Но срещна същата стена от страна на мексиканците.

Но! На сцената излезе Лионел Меси! В момент на невъзможност за аржентинците акуратен удар на суперзвездата прати топката зад Очоа - 1:0. Небето на вярата за " гаучосите " се разтвори!

Мексиканците в този момент трябваше да извърнат схемата на игра и да търсят офанзивата. Това обаче не се получаваше изключително сполучливо.

Вместо това - 2:0! Енцо Фернандес донесе спокойствието на Аржентина с превъзходен удар. В крайна сметка - разумно.

Вече нямаше подозрение, че " гаучосите " ще се измъкнат от пъкъла след непредвидената загуба от Саудитска Арабия.

И запазват възможностите за класиране в последния кръг

Това са законите на всяко международно състезание, в което най-важният мач е идващият.

Източник: standartnews.com