Анти Раанта направи 14 спасявания в първото си участие от

...

Каролина победи Монреал с 3:0

Анти Раанта направи 14 спасявания в първото си присъединяване от повече от три седмици, и Пол Стастни означи гол и асистенция, а Каролина се наложи с 3:0 над Монреал.

Андрей Василевски спря всичките си 38 удара за Тампа Бей, които завоюваха място в плейофите, откакто се постановиха над Ню Йорк Айлендърс с 5:0. Михаил Сергачев, Танер Жано, Никита Кучеров, Стивън Стамкос и Брайдън Пойнт бяха точни за триумфа. Така Тампа Бей ще търси четвърто следващо присъединяване във финала за Купа Стенли.

Томи Новак събра гол и три асистенции, с цел да изведе Нешвил Предейтърс до триумф с 6:1 на Сейнт Луис.

Йеспер Боквист вкара гол при 1:32 оставащо време във втория интервал, а Ню Джърси Девилс дръпна с 3:2 и в последна сметка съумя да се наложи с 6:3 над Чикаго. Дъги Хамилтън вкара първия гол за Девилс, като доближи 20 за сезона. Вратарят на Ню Джърси Макензи Блекууд направи 14 спасявания.

Нейтън Маккинън означи два гола, Мико Рантанен имаше гол и три асистенции, и домакинът Колорадо победи Далас с 5:2.

Илия Самсонов спря 31 удара, с цел да реализира четвъртата си „ суха мрежа “ за сезона, а Торонто завоюва с 3:0 гостуването си на Отава. Майкъл Бънтинг, Уилям Найландер и Радим Зохорна означиха за триумфа.

Чандлър Стивънсън се регистрира гол и асистенция, а Лас Вегас надвиши границата от 100 точки с победа над Минесота с 4:1.

Снимки: Gettyimages