Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели категорично първото място

...

Българският ансамбъл по художествена гимнастика е на финал с най-добър резултат

Ансамбълът на България по художествена гимнастика завоюва изрично първото място в квалификацията за финала на многобоя на Олимпийските игри в Токио.

Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова събраха 91.800 точки от двете си съчетания..

Възпитаничките на Весела Димитров поведоха в класирането със мощно осъществяване с пет топки и 47.500 точки, като получиха най-високи оценки за компликация с 39.100 и за осъществяване с 8.400.

Във втората ротация с три обръча и два чифта бухалки те позволиха някои неточности, в това число и изпускане на бухалка, само че още веднъж бяха оценени най-високо с 44.300 точки поради огромната компликация от 36.400.

Защитаващият купата си отбор на Русия приключи на второ място с 89.050 точки , а на трета позиция e Италия с 87.150 точки .
Източник: mediapool.bg