Английският шампион победи с 2:1 Астън Вила в оспорван двубой

...

Шампионът няма спирка! Би Астън Вила и му нанесе 1-во поражение при Джерард

Английският първенец победи с 2:1 Астън Вила в оспорван дуел от междинния 14-и кръг на . Това бе първо проваляне за гостите под управлението на Стивън Джерард;
Футболистите на Пеп Гуардиола записаха 6-а поредна победа във всички шампионати, както и надлежно 8-а поредна против този конкурент за всички надпревари. Последният път, когато Астън Вила е спечелил против Сити, е на 28 септември 2013 година с 3:2. След това е записал 11 загуби и единствено 1 тъждество.
Още през първото полувреме " жителите " си осигуриха преднина от два гола, откакто двама португалци се разписаха. Първо това стори Рубен Диаш (27`), а по-късно и Бернардо Силва с хубав и техничен изстрел от границата на наказателното поле (44`). Това бе четвъртият му гол в последните седем дуела във Висшата лига със Сити. Толкова бяха и попаденията му досега в шампионата с " жителите ", само че за... всичките 55 дуела!
В началото на втората част обаче Оли Уоткинс понижи изоставането на своя тим, откакто засече чудесно центриране от ъглов удар и точно пласира топката в мрежата. Отлично осъществяване на заученото състояние за домакините, което се трансформира в гол. Въпреки това до края те не съумяха да изравнят, макар че имаха няколко шанса.

За Манчестър Сити следва ново посещение от Висшата лига - на Уотфорд (събота - 04.12), след което " жителите " се насочват към Шампионска лига, където са си подсигурили първото място в групата. Те ще имат трета поредна аудиенция, този път в Германия - на Република България Лайпциг (07.12).
Програмата за Астън Вила ще продължи да бъде доста тежка. Стивън Джерард и компания посрещат вкъщи Лестър в неделя (05.12), а седмица по-късно ще имат доста прочувствен за мениджъра конфликт на " Анфийлд " против Ливърпул (11.12).
Източник: sportlive.bg