Родният специалист Станимир Стоилов изпълни поставената цел като наставник на

...

Мъри върна Гьозтепе в турския елит

Родният експерт Станимир Стоилов извърши поставената цел като ментор на турския Гьозтепе. Тимът от Измир се завърна в Сюперлиг, откакто към този момент не може да бъде преместен от втората позиция във второто равнище на локалния футбол. В мач от 32-ия кръг на конкуренцията Гьоз-Гьоз победи с 2:0 Генчлербирлиги. Попадение на Фъратджан Юзюм в 77-ата минута откри резултата, а в самия край Рамон-Паскал Лундквист оформи триумфа. Това бе изцяло задоволително празненствата на стадион “Гюрсел Аксел ” да стартират.
Прочетете още
С триумфа си през днешния ден Гьозтепе събра 66 точки и два кръга преди края има девет точки преднина от третия Сакаряспор, който победи при визитата си на Гиресунспор. Лидер е Еюпспор със 72 точки.

Стоилов пое отбра в края на Ноември, когато отборът бе на четвърта позиция на шест точки отдалеченост от местата за промоция. След добра серия и устойчиво показване Гьозтепе съумя да навакса изоставането и не изпусна втората позиция.

Източник: trafficnews.bg