Американско проучване, публикувано в изданието Дейли мейл, е стигнало до

...
Американско проучване, публикувано в изданието Дейли мейл, е стигнало до
Коментари Харесай

Разходките удължават живота и ни правят по-изобретателни

Американско изследване, оповестено в изданието Дейли мейл, е стигнало до извода, че разходките вършат хората два пъти по-креативни, в сравнение с в случай че са седнали.

Екипът от Университета Санта Клара, Калифорния поучава да се разхождаме по-често в парка, с цел да засилим креативното си мислене.

Учените провели серия от опити, в които доброволци били подложени на проби за креативност.

Участниците били разграничени в две групи, като едната е трябвало да извършва асоциативни игри, до момента в който се разхождат, а другата – до момента в който са седнали зад бюро.

 Креативност

Крайните резултати са посочили, че доброволците, които са били в придвижване, са постигнали доста по-добри резултати от хората, които са изпълнявали дилемите в закрити пространства.

Дори и хората, които се придвижват с инвалидни колички измежду природата, се оправят по-добре с асоциативните игри от хората, които седят зад бюро.

След замяна на двете групи се споделило, че по-креативните от тях губят креативната си настройка, когато седнат зад бюро.

Ръководителят на проучването лекар Мерилин Опецо поучава чиновниците, които работят зад бюро, да се разхождат, преди да вземат решения, свързани с тяхната креативност.

 Планина

Екипът, провел изследването, прибавя и че някои креативен задания се извършват най-добре зад бюро. Например в случай че би трябвало да извършите задача, която изисква единствено един верен отговор, най-добре е да я решите седнали.

Преди известно време американски учени от Харвард потвърдиха, че честите разходки са ключът към дълголетието.

Според изследванията, в случай че човек се разхожда по два часа и половина всеки ден, усилва продължителността на живота приблизително със седем години.

Бързите разходки от 75 минути могат да удължат живота ни с до две години. Доказа се също, че пет часа туризъм един път в седмицата могат са усилят продължителността на живота с 4 години и 2 месеца, като максимален резултат от тази наклонност се следи при хората с обикновено телесно тегло.

В изследването са взели участие 600 000 мъже и дами на възраст над 40 години.

Източник: sanovnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР