Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто при успеха

...

Везенков с три минути при разгромна победа на Сакраменто

Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто при триумфа със 123:92 против Мемфис в мач от постоянния сезон в НБА. Българинът получи едвам три минути на паркета, като влезе в игра при към този момент решен мач и разлика от 29 точки в интерес на отбора си. Везенков не игра в последния мач на " кралете ", а преди този момент в три следващи срещи Браун го използваше относително малко.

Срещу Мемфис българският национал записа 2 точки и 1 битка, като означи последния панер в мача.

Малик Монк бе най-резултатен с 27 точки, а Ди`Арън Фокс приключи с 24. Домантас Сабонис пък направи следващия трипъл-дабъл - 13 точки, 21 битки и 12 асистенции.

Сакраменто е на пето място в Западната конференция с 19 победи и 12 загуби. С толкоз е и четвъртият Лос Анджелис Клипърс. Следващият мач на отбора е против Шарлът на 3 януари от 5.00 ч. българско време.
Източник: euronewsbulgaria.com