Ювентус спечели с категоричното 4:0 домакинството си на Емполи от

...

Ювентус не даде шанс на Емполи – ВИДЕО

Ювентус завоюва с безапелационното 4:0 семейството си на Емполи от 11-ия кръг на. Два гола за бианконерите вкара Адриен Рабио, по ведъж се разписаха Мойс Кийн и Уестън Маккени. За Маккени и Рабио това бяха първи попадения в шампионата през сезона.

С триумфа отборът на Масимилиано Алегри се изкачи до седмата позиция в класирането с 19 точки. Емполи остава на 11-ата позиция с 11 точки.

Кийн откри още в осмата минута след пас на Костич. Това беше първо негов гол от април насам. Въпреки натиска на Ювентус не се стигна до втори гол преди почивката. В 56-ата минута въпреки всичко стана 2:0. Куадрадо центрира от корнер и Маккени се разписа.

След това Влахович и Костич изпуснаха да вкарат за трети път. Кийн го направи, само че ВАР анулира попадението. В 82-ата минута обаче Юве направи 3:0. Рабио вкара след нов корнер, изпълнен от Куадрадо. Рабио още веднъж осъществя в добавеното време за 4:0. на Ювентус тук – при триумфа против Макаби Хайфа в Шампионската лига.

Източник: flashnews.bg