Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира

...

Стаматова стигна четвъртфинал в Монастир

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата за дами в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 3 в схемата Стаматова победи с 6-2, 6-2 рускинята Нина Рудиукова. Срещата продължи 74 минути.

Българката направи два пробива и завоюва първия сет с 6-2. Във втората част Юлия завоюва шест следващи гейма от 0-2 до 6-2. Така за място на полуфиналите Стаматова ще срещне на следващия ден осмата в схемата Лара Пфайфер (Италия).

По-късно през днешния ден Виктория Велева ще играе на четвъртфинал в шампионата на двойки. Българката и София Аватанео от Италия ще срещнат четвъртите сложени италианки Бесети и Дженаро.

Междувременно Йоана Константинова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на клей във Варберг (Швеция) с награден фонд 15 хиляди $.

15-годишната Константинова загуби от поставената под номер 1 Даря Лопатецка (Украйна) с 0-6, 1-6 за 78 минути.
Източник: tenniskafe.com