Волфсбург изигра вихрено първо полувреме при домакинството си на Фрайбург,

...

Волфсбург пак стяга багажа за Лига Европа

Волфсбург изигра вихрено първо полувреме при семейството си на Фрайбург, само че като по знамение не стигна до победа в среща от 31-вия кръг на Бундеслигата. Мачът приключи 2:2, откакто до 43-ата минута домакините бяха вкарали два гола, а други два не им бяха зачетени след намесата на ВАР. После обаче гостите изравниха, а можеха даже да завоюват. В последна сметка “вълците” са печеливши от този “хикс”, тъй като Фрайбург им е пряк противник за място в Лига Европа. Волфсбург има 4 точки задатък при оставащи три кръга, като този сезон и седмото място дава квота за този шампионат.

В 14-ата и 27-ата минута голаджията на домакините Ваут Вегхорст даде добър задатък на своите, а други две попадения на Даниел Гинчек не бяха приети.

Две минути преди паузата обаче Лукас Хьолер понижи, а единствено 18 секунди след началото на второто полувреме Роланд Шалай изравни. Фрайбург даже имаше късмет за трети гол, само че в 61-вата Филип Лайнхарт направи 100-процентов пропуск. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 31 кръг, събота 13 юни  Волфсбург 2:2краен резулат  Фрайбург