Астън Вила измъкна реми от Ливърпул в атрактивен мач от

...

Вила измъкна 3:3 от Ливърпул с два късни гола

Астън Вила измъкна реми от Ливърпул в атрактивен мач от предпоследния кръг на Висшата лига. Бирмингамци изоставаха съвсем от самото начало, само че направиха 3:3 с два късни гола.

Така отборът на Унай Емери се нуждае единствено от точка, с цел да приключи на четвърто място. Вила има 68 точки, пет повече от Тотнъм, който е с мач по-малко – против Манчестър Сити. Ливърпул ще приключи на трето място, само че в слаба форма – две победи в седем срещи.

Преди началото на мача звездата от Холивуд Том Ханкс направи малко послание към почитателите. Вратарят на Вила Емилиано Мартинес обаче скапе празненството, като си вкара автогол още във втората минута. Десет по-късно Юри Тилеманс изравни за 1:1. В 23-ата минута Коуди Гакпо вкара втори гол за Ливърпул, а при започване на втората част Джарел Куанса направи резултата 1:3.

Червените обаче пропиляха двата си гола в границите на три минути. Герой за Вила стана резервата Джон Дюран, който беше прецизен в 85-ата и 88-ата минута.
Източник: flashnews.bg