Барселона победи Реал Сосиедад с 2:0 в мач от Ла

...

Барселона е на второ място след 2:0 над Реал Сосиедад

Барселона победи Реал Сосиедад с 2:0 в мач от Ла Лига и излезе на второ място в класирането. Барселона, който загуби от Жирона в каталунското дерби преди седмица (2:4), в този момент се възползва от неверната стъпка на съседите (2:2 с Алавес)..

Лидер е. Реал Сосиедад е седми, на точка зад шестия Бетис. До края остават три кръга.

Тимът на Шави Ернандес се върна към успехите и записа втори триумф в пет мача. Шералдо Бекер вкара за Реал Сосидад в 23-ата минута, само че попадението не беше зачетено. Каталунците съумяха да поведе в самия завършек на първата част посредством младия гений Ламин Ямал. Крилото вкара с прекрасен фалцов удар след офанзива, развита от Роберт Левандовски и Илкай Гюндоган. Това е пети гол за Ямал в Ла Лига и осми във всички шампионати.

През втората част вратарят на гостите Алекс Ремиро избави удари на Рафиня и Феран Торес. В добавеното време обаче Рафиня вкара от дузпа за 2:0.
Източник: flashnews.bg