Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) постигнаха 5-а победа в Суперлигата

...

Хебър с измъчена победа над Тетевен

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) реализираха 5-а победа в Суперлигата на България, откакто се постановиха мъчно вкъщи над Тетевен Волей с 3:1 (25:27, 25:16, 25:20, 25:22) в мач от 8-ия кръг, игран довечера в цялостната зала " Васил Левски ".

Така момчетата на треньора Атанас Петров остават на 5-о място във краткотрайното класиране с 5 победи, 3 загуби и 14 точки. Тетевен продължава да е на предпоследното 11-о място с 1 победа, 7 загуби и 3 точки. В идващия кръг Хебър гостува на Добруджа 07 (Добрич), а тетевенци одобряват водача Пирин (Разлог). И двете срещи са в събота (25 ноември).

Гостите от Тетевен започнаха мощно в първия гейм, като резервираха преднината си съвсем до края. Впоследствие " тигрите " от Хебър наваксаха изоставането си и играта потегли точка за точка. Тетевенци, обаче, се оказаха по-издръжливи и затвориха гейма при 27:25. Втората част мина под превъзходството на пазаджиклии, като опитите на " зелените " да се върнат не се увенча с триумф.

Третият гейм стартира равностойно, само че по-късно Хебър набра инерция и оформи постоянна преднина. Волейболистите на Петър Мечкаров понижиха разликата на две точки, само че силите им не стигнаха за освен това. Така домакините поведоха в резултата с 2:1 след 25:20. В четвъртата част още веднъж Хебър диктуваше ситуацията на терена. Тимът на Тетевен направи следващ опит да се върне в мача, доближавайки се на точка, само че " жълто-сините " съумяха да овладеят обстановката и да излязат от нея. Така Хебър записаха нова победа след 25:22 и 3:1.

Най-полезен за Хебър бе още веднъж Минчо Минчев с 21 точки (1 блок, 2 аса и 49% успеваемост в атака), а македонският национал Александър Ляфтов добави още 18 точки (4 блока, 1 ас, 48% успеваемост в офанзива и 33% съвършено посрещане) за успеха. За тетевенци Илиян Иванов приключи със 17 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:1 (25:27, 25:16, 25:20, 25:22)
ХЕБЪР: Неманя Стефанович 6, Минчо Минчев 21, Александър Ляфтов 18, Мартин Симеонов 11, Мартин Палийски 10, Венцислав Трифонов 5 - Ивайло Лалов-либеро (Костадин Бишуров, Петър Бъчваров 1, Иван Тасев 1)
Старши-треньор: Атанас Петров
ТЕТЕВЕН: Любомир Агонцев 3, Илиян Иванов 17, Камен Каменов 10, Цветелин Цветанов 12, Кристиян Масларов 5, Георги Левенов 4 - Антон Василиев-либеро (Ангел Неев, Христо Петков, Данаил Бучков)
Старши-треньор: Петър Мечкаров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)