КЛИВЛАНД (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 33 точки, Джейлън Браун

...

Джейсън Тейтъм вкарва 33 точки, Селтикс се възстановява от загубата и победи Кавс със 106-93 за лидерство в серията 2-1

КЛИВЛАНД (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 33 точки, Джейлън Браун добави 28 и Бостън Селтикс изглеждаше по-скоро себе си, откакто се спънаха вкъщи, побеждавайки Кливланд Кавалиърс със 106-93 в събота вечерта в мач 3, с цел да поведат с 2-1 на полуфиналите на Източната конференция.

Предпоставените Селтикс не се забъркаха след губейки мач 2 на домашния си паркет с 24.

Това едва показване — Бостън бе желан от двуцифрено число — подсещаше на първия кръг, когато Селтикс изгубиха мач 2 против Маями, преди да завоюват три следващи победи с цел да отстрани Heat.

„ Ние просто искахме да се върнем обратно “, сподели Тейтъм, който добави 13 битки. „ Разочароваща загуба онази вечер, попадайки във враждебна среда на пътя. Беше добър тест за нас, с цел да забележим по какъв начин ще отговорим. ”

Тейтъм вкара при игра за три точки и Селтикс започнаха второто полувреме с 14 следващи точки, с цел да поведат с 23 точки.

Това беше прекалено много за Кавс, които преодоляха пасив от 22 точки през четвърта...