Волейболистите отстъпиха пред САЩ с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) в

...

Волейболистите паднаха от САЩ за финал

Волейболистите отстъпиха пред Съединени американски щати с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) в последния си дуел от третия шампионат в в Анахайм (САЩ).

България завърши присъединяване си в конкуренцията с 2 победи и 10 загуби. Националите приключиха на 15-та позиция в общото класиране с 8 точки. Те към този момент си бяха обезпечили присъединяване в Лигата на нациите и през идната година. Последният тим в подреждането – Китай, отпада.

Първият гейм в конфликта против Съединени американски щати бе доста оспорван. България съумя да дръпне с три точки при 14:11, а по-късно поведе с 20:16. Домакините обаче изравниха за 23:23. Националите изпуснаха три геймбола и американците завоюваха частта с 29:27.

Във втората част играта беше равностойна до 11:11, след което отборът на Съединени американски щати натрупа преднина и я резервира до крайното 25:19.

Американците бяха по-концентрирани в основните моменти на третия гейм. След тъждество 17:17 домакините още веднъж се откъснаха в резултата и с 25:21 стигнаха до триумфа. против единствено 30 за българите.

Мартин Атанасов осъществя 9 точки, а с по 6 приключиха Светослав Гоцев и Димитър Димитров.

Волейболистите в този момент се прибират в България и след почивката, дадена от селекционера Пламен Константинов, ще стартират подготовка за идното Европейско състезание.
Източник: flashnews.bg