В последен мач от груповата фаза на Лига Европа отборът

...

Спортинг с протоколна победа над Ворскла

В финален мач от груповата фаза на Лига Европа тимът на Спортинг (Лисабон) реализира лесна победа против Ворскла (Полтава) с 3:0. Португалският отбор вкара и трите гола до почивката, с което отхвърлиха непретенциозния си съперник. В 17-ата минута Фреди Монтеро изведе „ лъвовете “ напред в резултата, а в 35-ата Мигел Луис повиши след положително подаване на Бруно Фернандеш. В 44-ата минута Ардин Далку си означи автогол, с което пречупи упоритостите на Воркла да се върне в мача. Днешният триумф на Спортинг не промени нищо в крайното класиране на Група Е, където Арсенал е първи с 16 точки, втори са португалците с 13, Ворскла е трети с 3 точки. Карабах също е с 3 точки, само че и с по-лоша голова разлика.

38' @Sporting_CP 2-0 @vorsklacomua #SportingCP #UEL #DiaDeSporting pic.twitter.com/xVz9HDExRK
— Sporting Clube de Portugal (@Sporting_CP) 13 декември 2018 година
Домакините от Лисабон поведоха в резултата в 17-ата минута с гол на нападателя Фреди Монтеро. При попадението колумбиецът имаше шанс топката да бъде избита от защитник право на главата му и то на два метра от голлинията. В 35-ата минута Спортинг доближи до втори гол. Португалският отбор провежда доста добра офанзива на скорост, при която Бруно Фернандеш бе изведен зад отбраната на Ворскла, след което подаде паралелен пас към непокрития Мигел Луис.

Ambiente incrível em Alvalade!

50' @Sporting_CP 3-0 @vorsklacomua #SportingCP #UEL #DiaDeSporting pic.twitter.com/bK6k3cJ1ex
За полузащитника не остана нищо друго с изключение на да вкара топката в опразнената врата. Минута преди края на първата част футболистите на Спортниг направиха резултата типичен, а в тази ситуация Ардин Далку си означи безразсъден автогол в опита си да почисти подаване на съперник.

Apoio incansável!!

75' @Sporting_CP 3-0 @vorsklacomua #SportingCP #UEL #DiaDeSporting pic.twitter.com/zWuYLFgIR4
През второто полувреме „ лъвовете “ понижиха оборотите, а единственото по-добро състояние пристигна в добавеното време. Педро Маркес излъга двама бранители и влезе в наказателното поле, като даже съумя да стреля, само че ударът му не бе толкоз мощен и попадна в ръцете на вратаря на Ворскла.

TERMINA!! Os nossos leões conseguem mais uma vitória na @EuropaLeague!!

Segue-se agora os 16 avos de final!

90' @Sporting_CP 3-0 @vorsklacomua #SportingCP #UEL #DiaDeSporting pic.twitter.com/mf5PtnXb90
— Sporting Clube de Portugal (@Sporting_CP) 13 декември 2018 година Лига Европа 6 кръг, четвъртък 13 декември  Спортинг Лисабон 3:0краен резулат  Ворскла (Полтава)