В отсъствието на трима основни футболисти "Локомотив" (Мездра) победи като

...

Локомотив /Мездра/ надделя над дубъла на Ботев /Враца/ с 1:0 /снимки/

В отсъствието на трима съществени футболисти "Локомотив " (Мездра) победи като хазаин "Ботев " II (Враца) в среща от 16-ия, предпоследен есенен кръг на шампионата в Северозападната Трета лига. Единственото попадение в мача означи Владимир Найденов в средата на първото полувреме. Благодарение на този триумф, седми от началото на акцията „ железничарите “ нанесоха трето проваляне на врачани и се изкачиха на девето място във краткотрайното класиране.
Двубоят като цяло бе равносилен, без кой знае какви чисти голови положения пред двете порти. След четвърт час игра нападателят на гостите Ремзи Неджип стреля със странична ножица на сантиметри около десния непряк дирек. В ответната офанзива капитанът на домакините Валдемар Стоянов насочи подъл удар от междинна отдалеченост, само че вратарят „ алените “ Христо Георгиев внимаваше и улови.
Така се стигна до 19-ата минута, когато Лионел Матадос центрира от корнер отдясно и при последвалото безредие в наказателното поле най-съобразителен се оказа Влади Найденов, който от непосредствена непосредственост се разписа за 1:0.
Малко преди почивката Матадос се опита да трансферира хитро стража на гостите с параболичен удар от фланга, само че топката „ кацна “ над напречната греда.
В последната минута на първата част основният рефер Михаел Петров от Велико Търново подвигна малко преувеличен втори жълт, респективно червен картон, на юношата Паоло Петков (с положителни изяви до този момент) и „ черно-белите “ останаха с човек по-малко на терена.
През второто полувреме врачани се настаниха трайно в половината на локомотивци, само че по този начин и не съумяха да стигнат най-малко до равнене на резултата. В тези минути пролича тактическата зрялост на домакините в отбранителен проект, решителни намеси в няколкото по-критични обстановки имаше и вратарят Ивайло Сайков.
Най-сериозната опция за гостите се откри в 80-ата мин., когато преди малко влезлият в игра Борислав Боянов стреля от директен свободен удар от границата на наказателното поле в напречната греда. В самия завършек на мача Неджип тества рефлекса на Сайков, който обаче парира удара му.
"Локомотив " игра в състав: Ивайло Сайков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Владимир Найденов (75 мин. Никола Цолов), Николай Генов (5 мин. Методи Янков), Паоло Петков, Светослав Валериев, Милен Василев, Валдемар Стоянов (кап.) и Лионел Матадос; ст. треньор - Николай Нинов.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Севлиево - Първа атомна (Козлодуй) 3:3, Локомотив 1927 (Дряново) - Левски 2020 (Лом) 1:3, ОФК Бдин 1923 (Видин) - ОФК Трявна 1:0, Пещера (Галата) - Дреновец 2:2, ОФК Спартак (Плевен) - ОФК Левски 2007 (Левски) 1:2, Етър ВТ II (Велико Търново) - ОФК Академик (Свищов) 3:0 (2:0), Вихър (Славяново) - ОФК Павликени 1:1 и Янтра (Полски Тръмбеш) - Партизан (Червен бряг) 0:2.
Начело в класирането продължава да е новакът Левски 2020 (Лом) с 36 точки и два мача по-малко. Второ-трето място разделят Севлиево и ОФК Спартак (Плевен) с по 31 т., като севлиевци имат мач по-малко.
ОФК Локомотив (Мездра) е на девета позиция с 23 точки и голова разлика 24:20 - актив, насъбран след 7 победи, 2 равенства и 7 загуби.
В последния есен кръг мездренските „ железничари “ гостуват на шестия Партизан (Червен бряг). Двубоят по стратегия е на 29 ноември, неделя, от 14:30 часа.
Източник: bulnews.bg