Отборът на Реал Мадрид празнува своята 36-а шампионска титла на

...

Реал Мадрид празнува 36-та си шампионска титла на Испания след победата над Алавес

Отборът на Реал Мадрид чества своята 36-а шампионска купа на Испания след домакинската победа над Алавес с 5:0.

Винисиус Жуниор вкара два гола за " Белия балет " (27-а и 70-а минути), до момента в който Джуд Белингам означи 19-ото си попадение за сезона, в което откри резултата в десетата минута. След това англичанинът даде асистенция на Федерико Валверде за гола на уругваеца в добавеното време на първата част.

Турската вяра на Реал Арда Гюлер също се разписа през втората част, като това бе негов четвърти гол в 11 мача с фланелката на тима.

Реал Мадрид към този момент мисли напълно за финала на Шампионската лига против Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион " Уембли " в Лондон.

Алавес, който влече в Ла Лига през 2023 и си обезпечи оставането в елита, е на 11-о място в подреждането.

В последния мач от деня нощес отборът на Жирона загуби скъпи точки в битката за второто място в класирането, като загуби от Виляреал вкъщи с 0:1. Единственото попадение в мача означи Бертран Траоре още в осмата минута на срещата.