В двубой от 36-ия кръг на Серия А Аталанта надви

...

Аталанта крачи към Шампионска лига, мина през Дженоа

В дуел от 36-ия кръг на Серия А Аталанта надделя Дженоа с 2:1 и съвсем си подсигурява място в Шампионска лига за идващия сезон. Попаденията за триумфа на "бергамаските " осъществиха Муса Бароу и Тимъти Кастан, а за гостите от Генуа попадението пристигна в края на мача посредством Пандев.

Две попадения в първите 20 минути за Аталанта бяха анулирани, което като че ли изнерви играчите на домакините.

В края на първата част Велосо от Дженоа стреля от далечно разстояние, само че вратаря на домакините беше на равнище и избави.

В 47-ата минута Муда Бароу получи отличен пас и матира стража на гостите, с цел да направи резултата 1:0 в интерес на Аталанта. Шест минути по-късно Кастан направи резултата 2:0 и като че ли реши изхода на мача.

Дженоа върна интригата в дуела с гол в 89-ата минута, а Пандев беше прецизен. В последна сметка Аталанта завоюва и заема 3-ото място с 65 точки, само че и мач повече от Интер. Дженоа е на 16-ото място с 36.