В последния си мач начело на Челси, Ема Хейс спечели

...

Челси спечели историческа пета титла в Женската Суперлига във финалния мач на Ема Хейс

В последния си мач отпред на Челси, Ема Хейс завоюва историческа пета купа в Женската Суперлига след победа с 6-0 над Манчестър Юнайтед побеждава Манчестър Сити с голова разлика.

Само след две минути Mayra Ramirez изведе сините в превъзходство, откакто осъществя ужасно центриране от Guro Reiten. Седем минути по-късно Rytting Kaneryd удвои това преимущество, откакто надви над Мери Ърпс. Трети дойде малко преди полувремето, когато резервата Sjoeke Nusken чукна мрежата на Earps, преди Рамирез да грабне четвърти в удара на полувремето.

Второто полувреме донесе сходна офанзива. Мелани Лойполц сграбчи пета минута след подновяването на играта, като 30-годишната състезателка се възползва оптимално от отскоченото изпитание на Канерид. Фран Кърби добави блясъка към голяма победа за купата в това, което също щеше да означи последния й мач за клуба.

Ако Манчестър Юнайтед предложи малко във връзка с опозицията, противниците на Челси за купата не можеха да кажат съ...