ЦСКА оцеля по чудо и спечели най-инфарктната победа през сезона

...

ЦСКА оцеля по чудо

ЦСКА оцеля по знамение и завоюва най-инфарктната победа през сезона – 2:1 като посетител на „ Пирин “. Спасителят по традиция се наричаше Фернандо Каранга, вкарал в третата минута на добавеното време. А до 88-ата „ Пирин “ водеше с гол на Радослав Кирилов. Тогава „ алената “ запаса Александър Георгиев изравни с удар от границата на наказателното поле. Каранга към този момент има 22 гола през сезона
Бразилецът донесе втора сходна победа за ЦСКА. Също в добавеното време бразилецът вкара за 1:0 против „ Черно море “ във Варна. Тогава обаче ЦСКА игра доста мощно. В Благоевград „ алените “ бяха напълно сиви цели 70 минути, можеха да губят и с по-голяма разлика.
Чак най-после вихрушката опустоши „ Пирин “ тъкмо пред трибуната с голяма агитка на ЦСКА. Преди гола си Каранга обаче изпусна няколко пъти. А като цяло „ алените “ още веднъж не демонстрираха играта, с която обраха заслужени аплодисменти в края на 2017 година и зимните контроли. Сега им следва постоянно дерби с „ Левски “, а „ Лудогорец “ остана единствено с три точки задатък на върха.
„ Разбираемо не съм удовлетворен от играта – сподели Стамен Белчев, треньорът на ЦСКА. – Не успяхме да използваме фланговете през първото полувреме. Много бързаме. И трите ни запаси – Бланко, Георгиев и Джеси трансформираха развоя на мача. “
Източник: trud.bg