Тройка със сирената на хърватина Боян Богданович донесе победата на

...

Исторически обрат за Денвър срещу Сиксърс, Сиакам изригна с 44 точки за победа на Торонто

Тройка със сирената на хърватина Боян Богданович донесе успеха на Юта Джаз със 103:100 над Милуоки Бъкс в мач от НБА нощес. Богданович изигра един от най-силните мачове в цялата си кариера и приключи срещата с общо 33 точки.

Домакините от Юта бяха на път да пропилеят задатък от 21 точки, защото Джордж Хил открадна една топка при резултат 100:100 малко повече от 2 секунди преди края, само че незабавно по-късно съотборникът му Крис Мидълтън направи крачки, което даде финален късмет на Юта и Богданович се възползва от него.

Майк Конли добави 20 точки за триумфа на “Джазмените”, а с 30 за Милуоки приключи Янис Адетокумбо.

С панер на Никола Йокич 1.2 секунди преди края пък Денвър Нъгетс победи гостуващия отбор на Филаделфия 76ърс със 100:97. Домакините направиха необикновен поврат, с цел да стигнат до триумфа, като преодоляха закъснение от 21 точки при започване на последната четвърт. Това е най-големият поврат в историята на Денвър в толкоз късна фаза от даден мач.

Йокич бе най-резултатен за " златните буци " с 26 тчоки, а 22 вкара Джамал Мъри. За Филаделфия с 19 точки и 15 битки завърши Джоел Ембийд.

Шампионът Торонто Раптърс надви при визитата си на Ню Орлиънс Пеликанс със 122:104. Много мощен мач за спечелилите направи крилото Паскал Сиакам. Камерунецът вкара 44 точки и взе 10 битки, а гостите използваха 45 точки във втората четвърт, с цел да запишат шестата си победа в осем мача през сезона. Най-резултатен за “Пеликаните” в мача бе Брендън Инграм с 27 точки.