Тотнъм допусна голяма издънка, завършвайки 3:3 при гостуването на последния

...

Висша лига: Две шестголови шоута, Тотнъм се издъни жестоко срещу светците

Тотнъм позволи огромна издънка, завършвайки 3:3 при гостуването на последния в класирането Саутхемптън, в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Антонио Конте пропиляха задатък от два гола и позволиха изравнителен гол надълбоко в добавеното време на дуела. По този метод „ шпорите “ съществено компрометираха възможностите си за класиране в топ 4.

Ричарлисон получи травма в самото начало на мача и бе сменен наложително от Деян Кулушевски.

Саутхемптън също трябваше да извърши насилствена промяна в 8-ата минута, когато Бела-Кочап получи травма и бе заменен от Мохамед Салису.

Ян Беднарек получи контузия и бе заменен наложително в 34-ата минута от Мейтланд-Найлс.

Три минути по-късно Иван Перишич се появи в игра на мястото на контузения Бен Дейвис.

Тотнъм поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част, когато Педро Поро се разписа във вратата на Гавин Базуну.

Саутхемптън съумя бързо да изравни резултата с гол на Че Адамс в 46-ата минута.

Хари Кейн възвърне задатъка на Тотнъм в 65-ата минута.

Тотнъм поведе с 3:1 с гол на Иван Перишич в 75-ата минута.

„ Светците “ понижиха своя пасив в 77-ата минута, когато Тио Уолкът вкара топката във вратата на Фрейзър Фостър.

Дълбоко в добавеното време на мача Саутхемптън съумя да стигне до изравнителен гол от дузпа, който бе дело на Джеймс Уорд-Праус.

След това тъждество Саутхемптън продължава да е на последно място с 23 точки. Тотнъм е четвърти с 49 точки.

Лийдс реализира доста значима победа с 4:2 при гостуването на Уулвърхемптън.

Астън Вила се наложи с безапелационното 3:0 против Борнемут, а Брентфорд и Лестър приключиха 1:1.
Източник: novsport.com