Суперзвездата на ПСЖ Лионел Меси официално превъртя“ футболна игра, след

...

26-те стъпала, които изкачи Меси към върха

Суперзвездата на ПСЖ Лионел Меси публично „ превъртя “ футболна игра, откакто попълни сбирката си от титли. Той завоюва международната купа с Аржентина и мъчно някой може да оспори мястото му измежду най-големите величия във футболната история.

„ Гаучосите “ победиха на Мондиал 2022 в Катар след запаметяваща се драма против Франция. Резултатът след продължения беше 3:3.

Така се стигна до дузпи, които бяха извоювани от Меси и компания. Вратарят Емилиано Мартинес се трансформира в огромен воин, отразявайки един от ударите от бялата точка.

Точно 26 мача трябваха на Меси да стигне до международния връх. Той беше доста близо през 2014-а година, когато Аржентина още веднъж стигна до финала, само че загуби от Германия с 0:1 след продължения.

Стъпка по стъпка, по какъв начин Лео покори върха и дефинитивно подпечата божествения си статут в родината си Аржентина:

1. 16.06.2006: От тук стартира всичко. Дебютът на Лионел Меси на международни футболни финали. Той се появи като запаса при успеха против Сърбия с 6:0 и даже вкара един от головете.

2. 21.06.2006: Първият мач на Меси като титуляр за мъжкия народен тим на Аржентина. Мачът против Нидерландия беше доста тежък и приключи наедно 0:0. Лео игра 70 минути, а Аржентина продължи напред към елиминациите като първи в групата.

3. 24.06.2006: Мачът е против Мексико. Меси беше запаса, само че се появи в игра в 84-тата минута на мястото на Хавиер Савиола. Гол на Макси Родригес в 98-ата минута реши мача в интерес на „ гаучосите “, които отпаднаха на четвъртфинал от Германия. В този мач младият по това време Меси не взе присъединяване.

4. 12.06.2010: Срещу Нигерия Меси изигра първия си мач за Аржентина с №10 на гърба.

5. 17.06.2010: Аржентина победи Южна Корея изрично с 4:1. Гонсало Игуаин осъществя хеттрик с голямата помощ на Лионел Меси.

6. 22.06.2010: Аржентина се оправи против Гърция с 2:0. Диего Армандо Марадона даде отмора на Хавиер Масчерано, тъй че за пръв път капитанската лента беше на ръката на Меси.

7. 27.06.2010: Победа с 3:1 против Мексико в осминафиналите. Мач с доста страст и любопитни моменти, само че без голове на Меси.

8. 03.07.2010: Лионел Меси е беззащитен. Германия опустоши с 4:0 „ гаучосите “ и ги запрати към дома.

9. 16.06.2014: Меси дойде на Световното в Бразилия в страхотна форма, единствено няколко дни преди 27-ия си рожден ден. Аржентина съкруши Босна с 2:1 с гола на Лионел Меси.

10. 21.06.2014: Добре проведеният Иран сътвори доста проблеми за нападението на Аржентина. В 92-рата минута обаче геният на Меси реши мача в интерес на аржентинците. За пръв път футболистът на Барселона вкара в два следващи мача на Световно състезание.

11. 25.06.2014: Победа с 3:2 против Нигерия. До скоро единственият мач на Меси на Световно, в който вкарва два гола. Той осъществя още във 2:25 минута на мача. Отбеляза и от директен свободен удар.

12. 01.07.2014: Много тежък мач против Швейцария в Сау Пауло. Едва в 118-ата минута Анхел ди Мария съумя да донесе успеха на Аржентина. Голът значително беше направен от Меси.

13. 05.07.2014: Белгия съумя да обезврежда Меси, само че осем минути след началото на мача Игуаин се разписа и „ гаучосите “ се завърнаха на полуфинал на Световно.

14. 09.07.2014: Нидерландия на Луис ван Гаал също съумя да удържи Меси. Стигна се до осъществяване на дузпи. Именно Лео вкара първия удар от бялата точка, след което Аржентина се класира за финала.

15. 13.07.2014: Мач, който се помни до през днешния ден. Германия завоюва купата с гол на Марио Гьотце в продълженията. Игуаин прави пропуск след пропуск и като по знамение Аржентина не стигна до международната купа. Все отново Меси беше определен за Най-добър състезател на това Световно.

16. 16.06.2018: Меси пропусна дузпа при равенството 1:1 против Исландия в Русия.

17. 21.06.2018: Ужасяваща загуба с 0:3 от Хърватия остави Аржентина с единия крайник навън от конкуренцията. Селекцията на Хорхе Сампаоли не изглеждаше като тим, ами като руина.

18. 26.06.2018: Важен гол на Меси спомогна за успеха с 2:1 против Нигерия, която класира Аржентина напред към осминафиналите.

19. 30.06.2018: Въпреки многото проблеми на този Мондиал в Русия – Аржентина съумя да се опълчи на бъдещия международен първенец Франция. Мачът приключи 4:3 в интерес на „ петлите “ и беше един от най-запомнящите се на Световното преди четири години. В последна сметка огромното отчаяние отново беше за Меси и аржентинците.

20. 22.11.2022: Меси вкара дузпа за 1:0, само че огромната сензация беше реалност и Аржентина падна с 1:2 от Саудитска Арабия.

21. 26.11.2022: Меси още веднъж означи за 1:0, а Енцо Фернандес постави точка на разногласието в мача против Мексико. Така Аржентина на процедура се върна в играта за излизане от групата, даже и за първото място.

22. 30.11.2022: Мачът против Полша беше единственият на това Световно, в който Меси не съумя да порази противниковата мрежа. Той пропусна от бялата точка, само че Аржентина победи с 2:0 и се класира към осминафиналите като първи в групата.

23. 03.12.2022: Меси се разписа за 1:0 против Австралия. Аржентина удвои преднината си, само че едвам не позволи равнене. Все отново „ кенгурата “ стигнаха единствено до 1:2 и отпаднаха за сметка на „ гаучосите “, които продължиха към 1/4-финалите.

24. 09.12.2022: Аржентина съумя да преодолее Нидерландия, макар че пропиля задатък от 2:0. Вут Вегхорст вкара на два пъти за 2:2 и се стигна до дузпи. При осъществяването на наказателни удари Емилиано Мартинес за пръв път излезе на сцената. След последния съдийски сигнал имаше доста нерви. Меси и Вегхорст се захапаха.

25. 13.12.2022: В полуфинала против настоящия вицешампион Хърватия – Меси вкара от дузпа и направи фантастична асистенция на Хулиан Алварес. Младият нападател на Манчестър Сити оформи крайния резултат 3:0.

26. 18.12.2022: И стигнахме до огромния ден, в който Лионел Меси най-накрая стигна до толкоз бленувания трофей и го направи в може би последния си късмет. Аржентина съумя да детронира настоящия международен отличник Франция на „ Лусаил “ в спиращ дъха трилър.

2:2 в постоянното време, 3:3 след продължения и успех за „ гаучосите “ при дузпите. Меси с два гола. Въпреки че съотборникът му в ПСЖ – Килиан Мбапе вкара хеттрик, по никакъв метод не съумя да преобърне развоя на събитията. Сякаш Меси беше предопределен от ориста най-накрая да се добере и до международната купа!

Източник: lupa.bg