Спартак (Варна) победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в първата

...

Спартак се наложи над Локо в приятелски мач

Спартак (Варна) победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в първата си контрола, която се игра на естествения терен на Спортен комплекс " Локомотив " в крайморския град.

Головете за спечелилите вкараха Божидар Васев в 24-та минута и Андриан Димитров в 82-та минута. За гостуващия отбор попадението вкара Димитър Костадинов в 42-та минута.

През целия дуел домакините бяха по-активният тим и създаваха непрестанно голови обстановки, само че не успяваха да стигнат до гол. След няколко пропуща на Родни Антуи на два пъти, Румен Руменов и Жоао Фернандес през първата част, варненският отбор откри резултата с гол на Божидар Васев в 24 минута, който вкара след удар по земя. Последваха нови пропуски на домакините, а гостите при първата си по-сериозна офанзива и първия си удар в дуела в 42-та минута изравниха посредством Димитър Костадинов.
 Спортист (Своге) нанесе загуба на Пирин в другарски мач

" Орлетата " позволиха поврат

През второто полувреме още веднъж Спартак бе по-активният тим, само че пропуски направиха Румен Руменов, Ромееш Ивей и Родни Антуи. В 82-та минута Андриан Димитров вкара с глава победния гол за Спартак (Варна) след центриране на Виктор Митев отляво.

Следващата инспекция на варненския отбор е на 18 януари (сряда) против отбора на Добруджа.