След пет мача без победа и три без вкаран гол

...

Челси най-накрая вкара гол и спечели

След пет мача без победа и три без вкаран гол Челси най-сетне постави край и на двете серии. Това се случи в последния дуел на отбора във Висшата лига за годината – 2:0 над Борнемут.

Сините започнаха доста мощно и поведоха още в 16-ата минута. Тогава Кай Хаверц се разписа след ниско центриране на Рахийм Стърлинг. Само осем минути по-късно към този момент беше 2:0. Мейсън Маунт вкара след пас на Хаверц. Така той означи по отговарящ метод своя мач номер 150 за Челси.

После гол на Пулишич беше анулиран поради нарушаване на Хаверц. След почивката националът на Германия изпусна още една отлична опция за попадение. През второто полувреме пристигна и единственият проблем за отбора на Греъм Потър –. 23-годишният британски национал се завърна след контузия на коляното, която го извади от отбора за Мондиал 2022.

С успеха Челси събра 24 точки, с които се изкачи на осмо място. Четвъртият е с 30 точки, само че и мач повече.
Източник: flashnews.bg