Сибиу стартира сезона в румънския елит с победа с 91:78

...

Сибиу с българите Йордан Минчев и Павлин Иванов стартира с успех в баскетболния шампионат на Румъния

Сибиу започва сезона в румънския хайлайф с победа с 91:78 над Валча в финален мач от първия кръг в северната ни съседка.

Двата отбора се срещнаха преди седмица и за Купата на страната, когато Сибиу стигна до триумфа.

Победата не пристигна елементарно за отбора на българските национали, като до последната част нещата играта беше равностойна.

До тази заключителна четвърт разликата не минаваше 7-8 точки, а в много моменти и гостите изравняваха. И при започване на четвъртия интервал разликата бе единствено три точки, преди страхотна серия на Сибиу от 15-0, която реши всичко.

Йордан Минчев се отличи с 11 точки и 9 битки за 24 минути на терена. Павлин Иванов добави 4 точки, 4 асистенции и две битки в актива за 29 минути.