Шампионът на Белгия Брюж продължава да трупа преднина на върха

...

Пета поредна победа за Брюж, Андерлехт пак зацикли

Шампионът на Белгия Брюж продължава да натрупа преднина на върха в класирането. “Синьо-черинте” надделяха с минималното 1:0 Антверпен и записаха пета поредна победа в шампионата. Сауло Декарли вкара единствения гол в 35-ата минута. Tой се разписа от близко, откакто преди този момент бранител на гостите мазета топката от голлинията.

Десетата победа от 11 мача разреши на Брюж да събере 30 точки - с 8 повече от втория Шарлероа, който в събота направи 1:1 с Локерен.
На другия полюс е представянето на Андерлехт. Най-успешният белгийски клуб беше в серия от три победи, с които приближи водачите, само че нощес се провали на личен терен против Генк - 0:1. Точен за гостите беше Джоузеф Айдоо в 50-ата минута.

Андерлехт е на нетипичната за традициите си пета позиция, като изостава с цели 12 точки от Брюж. След две седмици двата гранда се срещат в Брюксел.

БРЮЖ - АНТВЕРПЕН 1:0
1:0 Декарли (35)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА!

АНДЕРЛЕХТ - ГЕНК 0:1
0:1 Айдоо (50)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Про Лига 11 кръг, неделя 22 октомври  Брюж 1:0краен резулат  Антверп