Шампионът на България по тенис на открито и национал за

...

Лазаров даде само три гейма на белгиец в Анталия

Шампионът на България по тенис навън и национал за “Купа Дейвис " Александър Лазаров се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 4 Лазаров се оправи единствено за 56 минути с Ромен Фокон от Белгия с 6:1, 6:2.

Софиянецът сервираше солидно и не позволи пробив в мача. Той взе 10 от първите 11 гейма по пътя си към триумфа.

За място на четвъртфиналите Лазаров ще се изправи против италианеца Лучано Дардери.

По-рано през днешния ден Васил Димитров също преодоля първия кръг. 18-годишният квалификант надви на участващия с " уайлд кард " Данило Веремейчук (Украйна) с 6:2, 6:3 за 89 минути и реализира дебютната си победа в съществена скица на конкуренция от сериите " Фючърс " на ITF.

Следващият противник на българина ще бъде третият в схемата Владислав Орлов (Украйна).