С промени в Гражданския процесуален кодекс (ГПК) са променени критериите

...
С промени в Гражданския процесуален кодекс (ГПК) са променени критериите
Коментари Харесай

Удръжките по наложени запори на пенсии са с нови размери

С промени в Гражданския процесуален кодекс (ГПК) са изменени критериите за установяване на размерите на удръжките по наложени запори върху приходи. Заради това и по отношение на новите минимални размери на пенсиите, в действие от 1 октомври 2017 година, са избрани нови размери на удръжките по наложени запори върху пенсии, считано от 1 ноември 2017 година, оповестиха от Национален осигурителен институт.

Според новите критерии в Граждански процесуален кодекс удръжките се дефинират според от размера на приемания от пенсионера приход от пенсии и добавки, който се съотнася към минималната работна заплата за страната.

При размер на пенсията сред минималната работна заплата и двукратния размер на минималната работна заплата се удържа една трета част, в случай че лицето е без деца, и една четвърт част, в случай че е с деца, които устоя.

При размер сред двукратния размер на минималната работна заплата и четирикратния размер на минималната работна заплата се удържа една втора част, в случай че лицето е без деца, и една трета част, в случай че е с деца, които устоя.

При размер над четирикратния размер на минималната работна заплата се удържа горницата над двукратния размер на минималната работна заплата, в случай че лицето е без деца, и горницата над два пъти и половина размера на минималната работна заплата, в случай че е с деца, които устоя.

В досегашните текстове на Граждански процесуален кодекс удръжките се определяха въз основата на закрепени суми за получаваните приходи от пенсия.

Пенсионерите, върху чиито пенсии е натрапен запор, ще получат дължимите им пенсии и добавки за ноември 2017 година с пощенски запис, след удържане на съответната сума по запора. За новия размер на удръжката те ще получат и уведомително писмо.
Източник: mediapool.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР