Реал (Мадрид) постигна трети пореден успех в испанското първенство. Шампионите

...

Шампионите от Реал не допуснаха изненада и срещу Леванте

Реал (Мадрид) реализира трети следващ триумф в испанското състезание. Шампионите действаха методично и откраднаха цялостния комплект точки от визитата си на Леванте с 2:0. За втори следващ дуел в воин за " кралете " се трансформира младият бразилец Винисиус.
 Алавес прати Атлетик (Билбао) в зоната на изпадащите

Първа победа за сезона за селекцията на Пабло Мачен

Крилото осъществя първото попадение против валенсианци в 16-ата минута. Техничарят се оказа на точното място след неприятно изчистена топка от защитата на Леванте при корнер. Последва негово елегантно допиране и точно насочен шут в незащитения от Фернандес ъгъл.

До почивката паритетът можеше да бъде възобновен, само че Никола Вукчевич с глава откри само горната греда на Куртоа.
 Осасуна взе значим домашен триумф в Ла Лига

Памплонци надиграха Селта с 2:0

Реал опита да успокои всичко в този дуел с втори гол незабавно след паузата. В рамките на няколко минути обаче Бензема и Винисиус пропуснаха да отбележат.

В 68-ата минута Модрич центрира и Рамос съумя да вкара с глава. Попадението не беше зачетено поради засада. След триминутна съвещания със своите ВАР помощници съдията сподели, че няма гол. Засадата беше доста тънка, само че капитанът на " белите " също така избута в тил своя противник. В 77-ата Клерк беше изведен под ъгъл против Тибо Куртоа и би в тялото на белгийския пазач.

До края " кралете " удържаха финалния напън на своя конкурент, като Куртоа трябваше да се намесва и при много рисков шут на северномакедонеца Барди. Нещо повече, надълбоко в добавеното време, за крайното 0:2 се разписа и Карим Бензема.

Френският стрелец се възползва от голяма пробойна в защитата на Леванте и елегантно постави точка на разногласието със мощен шут в средата на вратата.
 Второ тъждество от три мача за Атлетико (Мадрид) в Ла Лига

Без голове в столицата

В идващия кръг Реал приема вкъщи Кадис. Леванте гостува на различен закъсал отбор - Атлетик (Билбао).

ЛЕВАНТЕ - РЕАЛ (МАДРИД) 0:2

0:1 Винисиус (16 " ), 0:2 Бензема (90+5`)