Отборите на Спартак Варна и Монтана играят при резултат 0:1

...

НА ЖИВО: Спартак Варна - Монтана 0:1 до почивката

Отборите на Спартак Варна и Монтана играят при резултат 0:1 в откриващия 19-ия кръг дуел от родната Втора лига. Владимир Айтов откри резултата в 29-ата минута. Срещата на стадион „ Спартак “ можете да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Варненци се показват мощно от началото на акцията и заемат третата позиция с актив от 39 точки, на единствено една от водача Етър.

Монтанци, от своя страна, са осми с 29 точки и ще търсят наложителна победа, с цел да не се изостанат прекомерно доста от местата, даващи право на промоция в efbet Лига.

/ /

Срещата започва в умерено движение и без рискове към някоя от двете порти.

Първият удар в дуела пристигна в шестата минута, когато Владимир Айтов насочи сложен изстрел от отдалеченост, само че над вратата на домакините.

В 11-ата минута Монтана беше доста покрай откриването на резултата, само че със страхотни намеси се регистрира вратарят на Спартак Станислав Нисторов. След осъществяване на тъч отляво по офанзивата се стигна до удар от дребен на първа греда на Владислав Цеков, само че Нисторов мазета. Топката обаче попадна на пътя на Мехди Амаури, който шутира от границата на вратарското поле, само че стражът на домакините съкрати ъгъла и блокира. Последва трети удар на Айтов в пеналтерията, само че още веднъж Нисторов беше на мястото си и този път улови.

В идващите минути дейностите се развиваха главно в центъра на терена, като рядко се стигаше до рискови офанзиви.

Така обаче пристигна и 29-ата минута, когато Монтана поведе в резултата. Лиандро Мартис получи отляво, задържа добре, след което откри Димитър Буров в наказателното поле, който пък мигновено откри Владимир Айтов фронтално пред рамката на „ соколите “ към точката за дузпа. Полузащитникът пък закъснение нанесе мощен удар, който бе прецизен – 0:1.

Две минути по-късно Мартис проби отляво в наказателното поле и шутира, само че около вратата.

В 33-ата минута Цеков засече с глава центриране отляво в наказателното поле, само че над вратата.

LIVE | СПАРТАК ВАРНА – МОНТАНА 0:1

0:1 Владимир Айтов 29'

Стартови сформира на двата тима:

СПАРТАК ВАРНА: 1. Станислав Нисторов – 2. Велислав Боев, 83. Иван Пенев, 19. Никола Борисов, 6. Генади Луго, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (к), 13. Архан Исуф, 11. Виктор Митев, 27. Иван Колев, 9. Мехмед Мехмед

Старши треньор: Васил Петров

МОНТАНА: 1. Ферди Мюмюнов – 21. Александър Башилев, 3. Иван Михов (к), 14. Димитър Буров ж.к. , 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 20. Владислав Цеков, 10. Владимир Айтов, 24. Мехди Уамри

Старши треньор: Светлан Кондев

Главен арбитър: Владимир Вълков, град Пловдив

Стадион: „ Спартак “, град Варна