Отборите на Славия и Левски направиха равенство 1:1 в най-старото

...

Славия попари Левски в края и взе точка от столичното дерби

Отборите на Славия и Левски направиха тъждество 1:1 в най-старото столично дерби, играно на Националния стадион „ Васил Левски “.

„ Сините “ не демонстрираха доста добра игра, само че бяха покрай успеха, преди да бъдат попарени от Андреа Христов в 82-та минута, който се възползва от неустановеност в защитата на гостите, с цел да изравни. Възпитаниците на Делио Роси поведоха в резултата още в 17-та минута, когато централният нападател Серджиу Буш се разписа след доста положително подаване на Роман Прохазка. Играчите на Левски направляваха играта през първата част, само че след почивката отстъпиха обратно и си заплатиха за това в края. По този метод Левски изгуби нови две точки в борбата за купата и могат да изостанат с 9 точки от водача Лудогорец, в случай че първенците вземат гостуването си на Пирин в понеделник. Славия заема осма позиция в класирането с актив от 24 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com