Отборите на Славия и Левски играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Славия 0:0 Левски, ВАР отмени дузпа за сините

Отборите на Славия и Левски играят при резултат 0:0 в най-старото столично дерби.

Мачът започва в 17,30 часа на стадиона в квартал „ Овча купел” и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването му онлайн минута по минута.

Мачът в „ Овча купел” стартира с доста добра опция за Левски, която пристигна секунди след първия съдийски сигнал на Ивайло Стоянов. Драган Михайлович получи на десния фланг и незабавно центрира на далечната греда, където Здравко Димитров бе оставен непокрит. Той реши да стреля от въздуха, само че не съумя да уцели вратата, пращайки топката в навън.

Определено футболистите на Станимир Стоилов съумяха да наложат своя жанр на игра и взеха самодейността още през цялото време. „ Сините” владееха доста повече топката и все по-настоятелно гледаха към вратата на своя съперник.

В 13-ата минута разконцентрирана игра на Георги Вълчев можеше да донесе главоболия на Вуцов. След центриране от корнер, Вълчев не съумя да почисти топката и тя рикошира в крайници му. За негово благополучие обаче, коженото кълбо попадна право в ръцете на вратаря на „ белите”.

Постепенно домакините съумяха да изравнят играта и на собствен ред да погледнат по-сериозно към Николай Михайлов. Футболистите на Златомир Загорчич стигнаха до няколко корнера, като при единия от тях Венцислав Керчев имаше опция да стреля с глава, само че неопределено.

Първият прецизен удар в мача пристигна в 30-ата минута, когато Андриан Краев опитва шанса си от отдалеченост. Младокът стреля мощно от близо 25 метра, само че Светослав Вуцов бе на мястото си и боксира топката.

Отговорът на „ белите” пристигна съвсем незабавно. Ерол Дост овладя пред наказателното поле на Левски, напредна и стреля през трима играчи на „ сините”, само че топката профуча около левия непряк дирек на вратата. Емил Стоев също опитва шанса си с отдалечен шут, само че и той не сполучи.

Пет минути преди почивката Здравко Димитров направи отличен пробив по лявото крило, преодолявайки трима играчи на „ белите”, само че изстрелът му бе блокиран от Георги Вълчев, който мазета в следващ ъглов удар.