Отборът на Унион навакса гол пасив и се класира за

...

Унион за втори път на полуфинал за Купата на Германия

Отборът на Унион навакса гол пасив и се класира за полуфиналите за Купата на Германия. Берлинчани обърнаха Санкт Паули за 2:1 в първия четвъртфинал от конкуренцията.

Втородивизионният отбор поведе в 21-а минута с гол на Даниел-Кофи Кайре, само че Унион изравни в самия завършек на първата част с попадение на Шералдо Бекер.

В 75-а минута резервата Андреас Фогелзамер прати топката за повторно в мрежата на Санкт Паули и класира Унион на полуфиналите.

Унион доближава до тази фаза на шампионата за повторно в историята си, като първият е през 2001 година, когато воденият от българския експерт Георги Василев отбор играе край.

Останалите три четвъртфинала в шампионата ще се играят довечера: Бохум - Фрайбург, Хамбургер - Карлсруе и Хановер - Лайпциг.
Източник: bnr.bg