Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на

...

Манчестър Юнайтед надви Астън Вила във ФА Къп.

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, откакто победи Астън Вила с 1:0 вкъщи в мач от конкуренцията. На " Олд Трафорд " " алените дяволи " имаха шанс, откакто бяха надиграни през втората част, само че съумяха да запазят вратата си суха.

Двубоят стартира отлична за домакините, които поведоха в резултата още в осмата минута, когато халфът Скот Мактомини откри резултата с удар с глава отблизо разстояние след положително центриране на колегата си в центъра на терена Фред. Пет минути след почивката Дани Ингс изравни след асистенция на Езри Конса, само че след дълга инспекция на ВАР, траяла повече от три минути и половина, реферът Майкъл Оливър анулира попадението поради нарушаване на Джейкъб Рамзи против Единсон Кавани. Възпитаниците на Астън Вила преобладаваха, само че втори техен гол бе анулиран поради засада на Дани Ингс.

В последна сметка до повече попадения не се стигна и Манчестър Юнайтед стигна до най-малък триумф. В четвъртия кръг на шампионата отборът на Ралф Рангник ще посрещне втородивизионния Мидълзбро при започване на февруари.
Източник: dnesplus.bg