Отборът на Лудогорец гостува на Берое в мач от 26-ия

...

НА ЖИВО: Берое vs Лудогорец 0:1, Текпетей откри резултата

Отборът на Лудогорец гостува на Берое в мач от 26-ия финален кръг от постоянния шампионат на efbet Лига и играят. Бърнард Текпетей откри резултата след час игра.

Кирил Десподов овладя вляво дълго подаване от Клод Гонсалвеш в четвъртата минута, а капитанът на гостите пласира центриране в наказателното поле за Сотириу. Кипърецът отигра с глава от сложна позиция и прати топката настрана. Осем по-късно пък Кирил Десподов получи подаване отдясно от Текпетей и шутира, само че защитник на Берое блокира №11 на Лудогорец. Топката остана в обсега на Десподов, който от дребен ъгъл центрира към Сотириу, чийто удар с глава отиде навън.

Четвърт час след старта на мача Серкан Юсеин стреля от междинна отдалеченост, само че Каули с десния си крайник промени траекторията на топката и тя излезе в ъглов удар. Лудогорец контролираше доста повече топката в първите 25 минути в Стара Загора и опитваше да наложи напън, до момента в който Берое разчиташе основно на скоростни контраатаки през средата на терена, с цел да опита да "рани " своя противник.

В 37-ата пък Каули Оливейра пое топката вдясно по нападението на Лудогорец и проби във вътрешността. Бразилецът насочи мощен удар с левия крайник, само че топката профуча настрана от очертанията на вратата, защитавана от Ганев - навън. Пет след подновяването на играта се видя пряк изстрел на Кирил Десподов от свободен удар, само че топката мина над гредата на Генадий Ганев.

Гостите от Разград разпростряха доста стойностно нахлуване отляво, откакто Каули Оливейра проби и комбинира със Сотириу. Кипърецът беше с тил и бе пресиран от защитник на Берое и видя вдясно непокрития Текпетей. Нигериецът шутира мощно с десния крайник и прати топката сред краката на Ганев за 1:0. Гостите имаха искания за нарушаване на Гонсалвеш в хода на офанзивата, само че след намесата на ВАР играта продължи.