Отборът на Левски постигна трудна, но сладка победа с над

...

Левски гледа смело към третото място след успех над 10 от Черно море в мач с много нерви

Отборът на Левски реализира сложна, само че сладка победа с над Черно море в дуел от последния постоянен 26-и кръг в родната efbet Лига. Бившият състезател на „ сините “ и капитан на „ моряците “ Даниел Димов си означи автогол в 74-ата, а Марин Петков оформи крайния резултат в седмата минута от добавеното време.

Срещата ще се запомни с множеството обстановки и нерви, които съпътстваха дуела. Още в шестата минута гол на Цунами беше анулиран поради засада, а същото се случи, откакто Матиас Курьор вкара топката във вратата на домакините през втората част. И при двете обстановки системата ВАР удостовери нередовните позиции на двамата играчи.

Иначе Евгений Сердюк бе изпъден за втори жълт картон в 54-ата минута, откакто фаулира капитана на Левски Николай Михайлов. Вратарят бе изнесен на носилка и по-късно качен в кола за спешна помощ, с цел да му се окаже здравна помощ, след което бе откаран в болница. Трябва да се означи, че играчите на Черно море получиха общо девет жълти картон, с изключение на аления на украинския нападател.

С този триумф столичани са към този момент са единствено на три точки от "моряците ". Левски ще започва плейофите на пето място, до момента в който варненци - от трето. Второто попадение на домакините им дава и преимущество в директните дуели, в случай че двата тима завършат сезона с еднакъв брой точки.

Наставникът на „ сините “ Станимир Стоилов залага на същите играчи от успеха с 3:0 над Пирин в Благоевград предходния кръг. Капитанът Николай Михайлов е на вратата, а Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кодоба и Цунами работят в отбрана. Андриан Краев и Филип Кръстев са опорни халфове, до момента в който Илиян Стефанов, Уелтон и Георги Миланов работят зад централния нападател Билал Бари.

Треньорът на гостите Илиан Илиев прави две промени от гръмкия триумф с 5:0 над Ботев Враца. Счупилият си ръката Васил Панайотов и Родриго Вилела са сменени от Даниел Димов и Стефан Велев. Иван Дюлгеров е под рамката, а Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров и Цветомир Панов са хората в отбрана. Димов, Велев, Велислав Василев и Пабло Гарсия са халфовете зад Матиас Курьор и Евгений Сердюк.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като и двата тима опипваха почвата и не бързаха да рискуват.

В седмата минута Левски вкара топката във вратата на гостите, само че попадението беше анулирано поради засада. В обстановката Филип Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Цунами се извиси и засече с глава, само че голът незабавно беше анулиран. Системата ВАР удостовери това решение.

Постепенно домакините се настаниха по-трайно в поливината на "моряците " и в 15-ата минута Филип Кръстев стреля доста рисково от придвижване в дъгата пред наказателното поле, само че топката прелетя покрай дясната греда на Иван Дюлгеров.

Само две минути по-късно "сините " имаха превъзходен късмет да открият резултата. Драган Михайлович центрира чудесно отдясно към далечната греда, където Уелтън се пребори във въздуха с Виктор Попов и засече с глава, само че Дюлгеров сподели добър инстикт и избави. След това бразилският флангови футболист на домакините не съумя да овладее топката и тя излезе в навън.

В 22-ата минута Пабло Гарсия да сгреши в рискова зона, а Билал Бари пусна извеждащо подаване, което по този начин и не стигна до Уелтън, само че въпреки всичко се озова в краката на Илиян Стефанов. Вместо обаче да стреля той реши комбинира с мароканеца, който обаче не съумя да прокара кълбото всред купа от варненски футболисти.

Само две минути по-късно Георги Миланов стреля рисково от директен свободен удар пред наказателното поле, само че Дюлгеров беше покрил левия си ъгъл и мазета в ъглов удар. Малко по-късно Бари не засече дълго подаване, което го изведе самичък против Дюлгеров.

В идващите минути се стигна и до нерви на терена. Играта беше спирана и от чести нарушавания, като даже се стигна до сдърпване сред футболистите, което обаче бързо беше потушено. Жълти картони пък получиха и редица играчи и от двата тима.

В добавеното време на първата част Андриан Краев реши да стреля от отдалеченост, само че високо над вратата.

На почивката беше осъществена промяна в състава на гостите. Родриго Вилела размени Велислав Василев.

Две минути след началото на втората част Илиян Стефанов направи двойно с Билал Бари пред наказателното поле, а халфът нанесе изстрел, който обаче беше прекомерно слаб и Дюлгеров улови без проблем.

В 49-ата минута появилият се на почивката Родриго Вилела комбинира със Стефан Велев отдясно в наказателното поле, а полузащитникът шутира, само че в ръцете на Николай Михайлов.

Три минути по-късно Кръстев получи в половината на Черно море и комбинира със Стефанов, който с едно допиране откри Уелтън. Бразилецът залъга противник, влезе отляво в наказателното поле и стреля, само че около вратата.

В 54-ата минуха "моряците " останаха с 10 души на терена след червен картон за Евгений Сердюк. Нападателят беше изведен зад отбраната на Левски, само че бе изпреварен от вратаря Николай Михайлов. Украинецът обаче влезе жестоко в краката и закономерно получи втори жълт и надлежно червен картон.

След осъщественото жестоко нарушаване против Михайлов, вратарят на Левски остана да лежи на терена, а по-късно беше изнесен на носилка и сменен от Пламен Андреев.

В 69-ата минута гол беше анулиран и за Черно море. Матиас Курьор се измъкна зад тила на защитата и осъществя около Андреев. Попадението обаче не беше зачетено поради засада.

Левски съумя да открие резултата пет минути по-късно. Георги Миланов изведе по отличен метод отляво в наказателното поле Стефанов, който опита да комбинира със собствен съотборник, само че се получи рикошет в крайници на Даниел Димов и топката попадна във вратата - 1:0.

В 84-ата минута Левски можеше да си подпечата триумфа. Цунами центрира съвършено отляво в наказателното поле, където Бари беше останал напълно самичък и стреля с глава, само че над вратата.

Домакините обаче откриха втория гол в седмата минута от добавеното време, когато Уелтън се пребори чудесно на левия фланг и проби в наказателното поле, след което върна топката към точката за дузпа, а там Марин Петков насочи праволинеен удар, който се оплете в горния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров за крайното 2:0.